
10 in 1 Stainless Steel Multifunctional Pliers
1.Multifunctional pocket knife: includes knife/saw blade, pliers, bottle opener, can opener, screwdriver. This is an affordable, durable, sophisticated and compact multi-tool.
2.High performance: this multi-tool is made of high-quality and durable stainless steel and an ergonomic aluminium handle promises durability and robustness.
3.Easy to carry: This is a cheap, durable and compact multifunctional tool. The nylon sheath can be attached to the belt, folding design can completely save your space
4.Built-in safety equipment: the multi-tool is not only easy to use, but also extremely stable and firm. The blade in the multi-tool is equipped with a safety lock inside to prevent accidental closing of the knife, folding requires pressing inwards.
| 10 in 1 Stainless Steel Multifunctional Pliers | |
| Material | Stainless Steel |
| Handle Material | Stainless Steel |
| Color | Black |
| Size | 110 x 25 x 27mm |
| Blade’s Length | 60mm |
| Weight | 453g |
| Country of Origin | China |
| Logo etching | available |
| Package | Bulk packing, blister packing, plastic box packing or customized |








