
10-Piece Interchangeable Bits Insulated Screwdriver Set
1.500V high voltage: It can be used for voltages below 500V, which is convenient for electricians to maintain and other work.
2.Two-color wrap-around rubber handle: two-color insulated TPR+PP wrap-around rubber handle, comfortable and non-slip grip.
3. CR-V Alloy Steel bits: the bits are made of CR-V alloy steel refined forging, overall heat treatment, high hardness.
| 10-Piece Interchangeable Bits Insulated Multi-Function Screwdriver Set | |
| Head Style | Phillips, Slotted, Torx |
| Material | CR-V Alloy Steel |
| Color | Red and Yellow |
| Included Components | Handle, Bits |
| Bits Size | 110mm |
| Item Weight | 335g |
| Product Dimensions | 180 x 85 x 40mm |
| Country of Origin | China |
| Style | Insulated |
| Finish Type | Nickel-chromium |
| Number Of Pieces | 10 |
| Logo etching | available |
| Package | Bulk packing, blister packing, plastic box packing or customized |








