
12 in 1 Magnetic Multi-functional Screwdriver Set
1.Chrome-vanadium steel material, high hardness, more durable.
2.Strong magnetic design on , which can easily absorb screws and improve work efficiency.
3.Non-slip handle design, comfortable to touches.
4.Applicable for special screw disassembly, equipment maintenance and disassembly, tool disassembly and assembly.
| 12 in 1 Strong Magnetic Multi-functional Screwdriver Set | |
| Head Style | 5-point, Phillips, Slotted, Hex, Y-type, Triangle, Torx, H-type, Tri-groove, |
| Material | CR-V Alloy Steel |
| Color | Black and Sliver |
| Included Components | Handle, Bits |
| Bits Size | 80mm,100mm |
| Item Weight | 130g |
| Product Dimensions | 145 x 100 x 20mm |
| Country of Origin | China |
| Style | Multi-functional |
| Finish Type | Nickel-chromium |
| Number Of Pieces | 13 |
| Logo etching | available |
| Package | Bulk packing, blister packing, plastic box packing or customized |








