
12Pcs 8-19mm Double Head Combination Wrench Set
1.Lifetime Tools:Slim, handy, versatile, perfect for DIY jobs, car repairing etc. Ratcheting wrench set comes complete in a plastic blow moulded case for better protection and transportation.
2.Premium Quality:Beautifully & precisely made 12 pieces wrenches numbering 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 all in polish chrome vanadium finish, long tool life.
3.High Performance:Thin head and beam provide greater access in confined work areas, pass-thru technology works down any length of threaded rod and long bolts.
| 12Pcs 8-19mm Multifunction Double Head Combination Wrench Set Polished Chrome Vanadium with Carrying Case | |
| Material | CR-V Steel |
| Color | Silver |
| Size | 8-19mm |
| Specification | 275 x 200 x 60mm |
| Weight | 2.2kg |
| Number of Pieces | 12PCS |
| Country of Origin | China |
| Logo etching | available |
| Package | Bulk packing, blister packing, plastic box packing or customized |








