
14 in 1 Screwdriver Set Multi-purpose Repair Tools
1.HIGH QUALITY: Made of high quality chrome vanadium steel, which has high hardness and better wear resistance.
2.SAFETY: The handle of screwdriver is made of high quality insulating material, which has good insulation and is safer to use.
3.DURABLE: The high bite ratio of the screwdriver bit and the screw can reduce the abrasion of the screwdriver bit and prolong the life of the bit.
4.EFFICIENT: The head of the screwdriver has strong magnetic force, and the screw can be sucked during use, which is more efficient to work.
| 14 in 1 Screwdriver Set Electrical Insulated Multi-purpose Repair Tools | |
| Head Style | Phillips, Slotted, Double square, Triangle, U-type |
| Material | CR-V Alloy Steel |
| Color | Red and Yellow |
| Included Components | Handle, Bits |
| Bits Size | 160mm |
| Item Weight | 555g |
| Product Dimensions | 193 x 189 x 55mm |
| Country of Origin | China |
| Style | Multi-purpose |
| Finish Type | Nickel-chromium |
| Number Of Pieces | 8 |
| Logo etching | available |
| Package | Bulk packing, blister packing, plastic box packing or customized |








