
31 in 1 Precision Screwdriver Set Aluminum Handle
1.Precision Screwdriver Set– It has a wide range of applications.
2.Durability– 30 types of steel bits are made of chrom-vanadium steel, offer durability and corrosion-resistant performance.
3.Easy to Use– Magnetic screwdriver handle quick to install and easy to pick up screws. Magnet-holder makes all the bits can be kept in place tightly even inverted occasionally.
4.Easy Storage– All tools contained in a practical box for easy tool storage and identification, keeping tools safe in house or garage and good portability.
| Brand | Foxwoll |
| Number of Items | 31 |
| Head Style | Phillips, Pentagon, Flathead, Torx, Security Torx, Hex, Y-shaped, U-shaped, Triangle, Middle Plate |
| Included Components | Bits, Handle |
| Material | S2 Alloy Steel |
| Color | Green |
| Item Weight | 180g |
| Product Dimensions | 71 x 137 x 21 mm |
| Size | 31 in 1 |
| Style | Portable |
| Logo etching | available |
| Surface treatment | Nickel-chromium plated |
| Package | Bulk packing, blister packing, plastic box packing or customized |






