
| Brand | Foxwoll |
| Number of Items | 48 |
| Head Style | Phillips, Pentagon, Flathead, Torx, Security Torx, Y-shaped, U-shaped, Hex, Hex Socket, TA, SIM |
| Included Components | Bits, Triangular pry tabs, Solid pick-up pin, Extended extension bar,Stainless Steel Tweezers |
| Material | CRV Alloy Steel |
| Color | Black/ Grey |
| Item Weight | 190g |
| Product Dimensions | 156 x 76 x 50 mm |
| Size | 48 in 1 |
| Style | Portable |
| Logo etching | available |
| Surface treatment | Nickel-chromium plated |
| Package | Bulk packing, blister packing, plastic box packing or customized |






