
69 in 1 Universal Multi Functional Precision Screwdriver Set
1.[Materials] All precision bits are made of the best Chrome Vanadium Steel, resist abrasion, oxidation and corrosion.
2.[Best Ergonomic Design] Super smooth and large swivel cap keeps you turning easily. Tough aluminum handle with ergonomic, Cushion-grip makes sure you can turn any screw. Magnetic bit holder transmits magnetism through the screwdriver bit, helping you handle all tiny screws.
| Brand | Foxwoll |
| Number of Items | 69 |
| Head Style | Phillips, Pentagon, Flathead, Torx, Security Torx, Y-shaped, U-shaped, Square, Triangle, Hex, Hex Socket, Middle Plate, SIM |
| Included Components | Bits, Extension Rod, Non-Slip Handles, Pointed Tweezers |
| Material | CRV Alloy Steel |
| Color | Simulated woodgrain/Black |
| Item Weight | 520g |
| Product Dimensions | 176 x 108 x 36 mm |
| Size | 69 in 1 |
| Style | Durable,Portable |
| Logo etching | available |
| Surface treatment | Nickel-chromium plated |
| Package | Bulk packing, blister packing, plastic box packing or customized |








