
6PCS Strong Magnetic Black Ph2 Impact Screwdriver Bit Set
Made of s2 material, phosphate black treatment, wear-resistant and not easy to rust
Made of high quality materials, lightweight, easy to carry and store and durable enough to handle precision work.
High product precision: carbide drills can clean grooves and surfaces, with large chip removal space and low resistance, leaving no burrs and waste.
| 6PCS Strong Magnetic Black Screwdriver Bit Ph2 Impact Screwdriver Bit Set | |
| Description | Black Screwdriver Bit Set 6pcs |
| Head type | Phillips |
| Shank | 1/4″ 6.35mm Hex Shank |
| Material | S2 alloy steel |
| Number of Pieces | 6 |
| Size | PH2 |
| Weight | 87g |
| Magnetic | Yes |
| Logo etching | available |
| Surface treatment | black phosphate |
| Length | 25/50/65/70/90/150mm |
| Package | Bulk packing, blister packing, plastic box packing or customized |








