
7mm Bendable Hex Nut Driver
1. Bendable spring sleeve: high elasticity, strong bending force, can be used in narrow space.
2. High material hardness: overall high temperature quenching heat treatment, wear-resistant;
3. Handle end hanging hole design: handle with hanging hole, can be added to facilitate hanging storage.
| 7mm Bendable Hex Nut Driver | |
| Head Style | Hex |
| Material | CR-V Alloy Steel |
| Handle Material | PP+TPE |
| Color | Green |
| Bits Size | 7mm |
| Item Weight | 78g |
| Product Dimensions | 250mm |
| Country of Origin | China |
| Style | Bendable |
| Finish Type | Nickel-chromium |
| Logo etching | available |
| Package | Bulk packing, blister packing, plastic box packing or customized |








