
Mini Ratchet Screwdriver Quick Release Bi-Directional
1. Durable Material: The set is made of high-grade chrome vanadium steel, forged, heat treated, and hardened. Chrome plated, mirror polished finish for corrosion resistance.
2. Easy to use: The ratchet screwdriver is made of quenched alloy, has high hardness and is durable. The cutter head has strong magnetic force and is easy to operate.
3. Convenient Storage: All screwdrivers are well packed in a box for easy organization and convenient storage.
| Mini Ratchet Screwdriver Quick Release Bi-Directional Multi-Function with Magnetic Household Tools | |
| Head Style | Slotted Phillips Hex Torx Y-shaped U-shaped |
| Material | CR-V alloy steel |
| Color | Blue and Sliver |
| Included Components | Screwdriver,Bits |
| Bits Size | 25mm |
| Item Weight | 118g |
| Product Dimensions | 110 x 20 x 10mm |
| Country of Origin | China |
| Style | Portable |
| Finish Type | Nickel-chromium |
| Number Of Pieces | 1/2/11 |
| Logo etching | available |
| Package | Bulk packing, blister packing, plastic box packing or customized |








