
Multifunctional Two-way Ratchet Screwdriver Set
1.[Material] The handle of this mini ratchet screwdriver is made of stainless steel, which is sturdy and durable, wear-resistant and reusable.
2.[Smaller Size] This mini ratchet screwdriver is small enough to work in tight spaces where traditional drills, traditional ratchet screwdrivers or short-head screwdrivers may be too large or bulky to fit inside, especially in difficult situations a U shape on corners, sides, etc.
3.[Structural Design] This mini ratchet screwdriver features a high-density reversal ratchet system to ensure a smooth two-way ratchet effect and allow for precise adjustments.
4.[Multipurpose] The ratchet screwdriver works well in narrow spaces in cars, cars, boats, planes, RVs and more. It is also suitable for repairs, installations or renovations in confined spaces.
| Multifunctional Two-way Ratchet Screwdriver Set Non-slip Handle S2 Bits Dual-purpose Screwdriver Set Tools | |
| Head Style | Slotted Phillips Hex Torx |
| Material | S2 alloy steel |
| Color | Grey and Sliver |
| Included Components | Ratchet Screwdriver |
| Bits Size | 25mm |
| Item Weight | 0.06kg |
| Product Dimensions | 134 x 22 x 30mm |
| Country of Origin | China |
| Style | Portable |
| Finish Type | Nickel-chromium |
| Number Of Pieces | 5 |
| Logo etching | available |
| Package | Bulk packing, blister packing, plastic box packing or customized |








