
U-Shaped Locking Pliers Adjustable Locking Holding Welding Clamp Pliers
1.Rugged plated tools are simple to use and adjust and last a long time.
2.U-shaped jaws provide enhanced visibility and more room to work . Holds work in proper alignment
3.For use in welding applications and for holding awkward shapes in place.
4.Turn screw adjusts pressure to fit work and stays adjusted for repetitive use.
| U-Shaped Locking Pliers Adjustable Locking Holding Welding Clamp Pliers | |
| Material | 45# Steel |
| Color | Silver |
| Size | 9/11in |
| Length | 220/275mm |
| Width | 70/85mm |
| Country of Origin | China |
| Logo etching | available |
| Package | Bulk packing, blister packing, plastic box packing or customized |








